• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرمایه گذاری جدید بیل گیتس
 
#1
بیل گیتس موسس شرکت معظم مایکروسافت و سهامدار ده ها شرکت دیگر از جمله اپل، اقدام به تصاحب ۶ درصد از سهام یک شرکت ساختمانی اسپانیایی کرده و بدین ترتیب به دومین سهام دار بزرگ این شرکت تبدیل شده است.

وی این مقدار سهم را در روز ۲۶ مهر به مبلغ ۱۵۳.۶ میلیون دلار خریداری کرد. شرکت یاد شده یکی از بزرگ ترین شرکت های اروپایی با سرمایه ای بالغ بر ۱۴.۳۴ میلیارد دلار است که در پروژه های بین المللی زیادی فعالیت می کند. نکته جالب این است که بدانید این شرکت توسط فردی به نام ارنستو کولپو ویتز (Ernesto Kolpowitz) تأسیس شده که بعد از او دو دخترش مدیریت آن را بر عهده گرفتند تا اینکه یکی از خواهران سهم دیگری را در سال ۱۹۹۷ می خرد و به تنهایی بزرگ ترین سهام دار شرکت پدرش می شود.

شرکت ساختمانی که بیل گیتس به آن روی آورده به خاطر مشکلات سال های اخیر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بسیار لطمه دیده و ارزش سهامش کاهش یافته؛ این یعنی حالا که اوضاع رو به بهبود است، ارزش سهام شرکت هم افزایش می یابد؛ و گیتس که سهام را با قیمت کمی خریده، به پول خوبی دست می یابد.

این شرکت در ۵۶ کشور دنیا پروژه هایی در حال انجام دارد مانند: پروژه متروی ریاض، پایتخت عربستان به ارزش ۸.۲ میلیارد دلار که طولانی ترین سازه زیر زمینی جهان به طول ۱۷۶ کیلومتر است؛ پروژه نخستین متروی آمریکای مرکزی به ارزش ۱.۵ میلیون دلار در پاناما و بسیاری پروژه های بزرگ دیگر. بیل گیتس ماه گذشته با مجموع دارایی ۷۲ میلیارد دلار به سیاق ۲۰ سال گذشته در صدر فهرست ۴۰۰ ثروتمند برتر مجله Forbes قرار گرفت. دارایی وی تا پایان مهر ماه ۷۳ میلیارد دلار بود.

پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان


  Theme © 2014 iAndrew  
Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 5.5
Powered by MyBB, © 2002-1396 MyBB Group.