• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احتمال کاهش قیمت خودروهای وارداتی لوکس
 
#1
حدود 12 هزار خودروی خارجی در گمرکات کشور در انتظار ترخیص به سر می‌برند. ورود این خودروها به بازار موجب افت شدید قیمت‌ها خواهد شد.
به نقل از ایسنا، حدود یک سال قبل دولت در مصوبه‌ای واردات خودروهای خارجی با حجم موتور بیشتر از 2500 سی‌سی را ممنوع اعلام کرد. با این حال این ممنوعیت باعث جلوگیری از ورود این خودروها به گمرکات کشور نشد.
براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، هم‌اکنون حدود 12 هزار خودروی خارجی با حجم موتور عمدتا بیشتر از 2500 سی‌سی در گمرکات کشور دپو شده‌اند که با مصوبه‌ جدید و آزاد‌سازی واردات، به تدریج ترخیص و وارد بازار خواهند شد.
نکته قابل توجه در این زمینه آن است که مدل این خودروها بیشتر مربوط به سال 2012 بوده و باید با قیمت ارزان‌تری نسبت به خودروهای مدل 2013 در بازار عرضه شوند.
یک فعال بازار خودروهای وارداتی در این باره می‌گوید: این خودروها در طول یک سال گذشته در گمرکات کشور و در زیر باران و آفتاب قرار داشته‌اند بنابراین رنگ بسیاری از این خودروها آسیب دیده است.
وی با بیان این‌که پیش از عرضه این خودروها به بازار باید قسمت‌های آسیب‌ دیده مانند رنگ آنها ترمیم شود، خاطرنشان می‌کند: مدل بیشتر این خودروها مربوط به سال 2012 بوده و البته با توجه به شرایط‌شان باید به قیمت خودروهای مدل سال 2010 عرضه شوند.
این فعال بازار خودروهای وارداتی تصریح می‌کند: با توجه به وجود تعداد زیادی خودروی خارجی در بازار، ترخیص خودروهای جدید و عرضه آنها موجب شکستن قیمت‌ها و کاهش شدید نرخ خودروهای وارداتی خواهد شد.


resim

پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان


  Theme © 2014 iAndrew  
Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 5.5
Powered by MyBB, © 2002-1396 MyBB Group.