• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
مراسم شکرگزاری در سراسر جهان
 
#1

[تصویر: 38b297c80000-min.jpg]

مردم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر (4 آذر 1395) را برای قدردانی از نعمت های فراوان خداوند جشن می گیرند. این جشن تقریبا بین تمام فرهنگ ها و نژادها در آمریکا رایج است. به عنوان مثال سرخپوستان جنوب آمریکا این مراسم را با عنوان پونگال (Pongal) در ماه ژانویه و سرخپوستان شمال، آن را به عنوان مراسم هولی (Holi) در ماه مارس برگزار می نمایند. سنت برگزاری مراسم تَنکس گیوینگ یا شکرگذاری به تقریباً چهارصد سال پیش و اوایل دوران پیونر (pioneer days) باز می گردد. در سال 1620 صدها نفر از سراسر اقیانوس اطلس به سرزمین های پلِیموت ((Plymouth و ماساچوسِت (Massachusetts) در آمریکا سفر کردند، اما در همان سال با زمستان وحشتناکی روبرو شدند و شرایط آب و هوایی نامساعد تقریباً تمام محصولات آنها را از بین برد و نیمی از این افراد به دلیل گرسنگی و کمبود مواد غذایی تازه درگذشتند. تعداد قلیلی از این افراد که از بومیان آمریکایی بودند از این مسئله جان سالم به دربردند. علت نجات آنها آموختن راه پرورش ذرت و چندین محصول زراعی که تمامی آنها برای مهاجران جدید بود، از افراد قبیله ایروکوئیز (Iroquois) بود. در پاییز سال بعد تعدد محصول کشاورزی در آن منطقه بیشتر شد و مهاجرین توانستند علاوه بر ذرت، جو، لوبیا و کدو تنبل را نیز به وفور کشت نمایند. بر همین اساس آنها برای سپاس و قدردانی از این نعمت ها جشنی را برنامه ریزی کردند و رئیس قبیله ایروکوئیز نیز به این جشن دعوت شد. سرخپوستان بوقلمون و آهوی کوهی برای مهاجرین هدیه بردند و این جشن همراه با بوقلمون، ذرت، گوزن و غذاهایی که طبخ آنها توسط سرخپوستان به مهاجرین آموزش داده شد، برگزار شد. از این رو مهاجرین تصمیم گرفتند جشن تَنکس گیوینگ را هر ساله همراه با برداشت محصول جدید در فصل پاییز برگزار نمایند. در سال 1776 بعد از استقلال ایالت متحده، به توصیه دولت یک روز برای برگزاری این مناسبت و جشن شکرگذاری در نظر گفته شد. رئیس جمهور آمریکا جورج واشنگتن روز 26 نوامبر را برای برگزاری جشن تنکس گیوینگ پیشنهاد کرد. اما در سال 1863  بنا به دستور رئیس جمهور آبراهام لینکون آخرین پنجشنبه ماه نوامبر را برای برگزاری این مراسم به تصویب رسید، ولی در سال 1939 رئیس جمهور فرانکین روزولت تاریخ این جشن را به آخرین پنجشنبه ماه نوامبر و زمان انجام خرید و آماده شدن برای کریسمس تغییر داد.


[تصویر: 693f76a100000-min.jpg]

تنکس گیوینگ مراسمی است که به شکل های مختلف در سراسر جهان برگزار می شود. برخی از کشورها این جشن را با الهام از مراسم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 و برخی دیگر آن را با توجه به اعتقادات و ریشه های خود برگزار می کنند. در این مقاله چند حالت و فرم مختلف این مراسم ارائه می شود. 


جزیره نورفولک (Norfolk Island)
در جزیره نورفلک مراسم تنکس گیوینگ یا شکرگذاری در فصل صید نهنگ ها انجام می شود. با وجود اینکه این جزیره در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 قرار گرفته اما سنت مراسم تنکس گیوینگ توسط شکارچیان نهنگ آمریکایی که در طول دهه 1960 در این مکان کار می کردند، پایه گذاری شده است.

[تصویر: 7119b4040001-min.jpg]


آلمان 
مراسم شکرگذاری در آلمان در فصل برداشت محصول و عمدتاً در جوامع روستایی و مذهبی آلمان برگزار می شود.

[تصویر: 7c5731260002-min.jpg]


[تصویر: e1d18a83Untitled-1.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.برزیل 
جشن تنکس گیوینگ یا شکرگذاری در برزیل با الهام از مراسم ایالت متحده آمریکا و با شیوه ای مشابه در کنار خانواده و با غذاهایی متنوع برگزار می شود.

[تصویر: 622f1b230003-min.jpg]


کانادا 
جشن شکرگزاری یا تَنکس گیوینگ در کانادا با توجه به رسوم و سنت اروپا در دومین دوشنبه ماه اکتبر برگزار می شود. در این مراسم از ظرفی شبیه به قیف که نماد جشن ها و ضیافت های سخاوتمندانه است، برای القای پیام لذت بردن کانادایی ها در آن روز استفاده می شود.

[تصویر: 29650af30004-min.jpg]


گِرانادا 
این جشن شکرگذاری در گرانادا برگزار می شود ولی خبری از بوقلمون در آن نیست. مردم گرانادا این مراسم را به مناسبت سالگرد مداخله آمریکا در سال 1983 برای بازسازی مجدد کشورشان برگزار می کنند.

[تصویر: cbe7602d0005-min.jpg]


ایالت متحده 
سنت انجام مراسم تنکس گیوینگ یا شکرگزاری توسط مهاجرین آغاز شد، اما کسی به راهپیمایی بعد از مراسم اعتقاد ندارد. در سال 1924 مراسم راهپیمایی روز شکرگزاری مکی ((the Macy's Thanksgiving Day Parade یکی از ارکان اصلی این مراسم بوده است. 

[تصویر: 9dd6b3f50006-min.jpg]


ژاپن 
مراسم شکرگزاری یا تَنکس گیوینگ در ژاپن برای تشکر از خدا برای برداشت محصولات و قدردانی از زحمات و کار سخت کشاورزان برگزار می شود. بیست و سوم نوامبر به نام روز کارگر در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 نامگذاری شده که مردم این کشور جشن شکرگزاریشان را در این تاریخ برگزار می کنند.

[تصویر: 6d80898d0007-min.jpg]


هندوستان 
جشن شکرگزاری در هندوستان با حضور و توسط مسیحیان برگزار می شود. این مراسم در کشور دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 به رسمیت شناخته نشده و با نام های مختلف در سراسر کشور برگزار می شود. مردم این روز را برای شکرگزاری و تشکر برای برداشت محصول و شکوفایی ثروت برگزار می کنند.

[تصویر: 61e1d1cd0008-min.jpg]


بهترین هتل های کوش آداسی
دیدنی های کوش آداسی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/url]
دیدنی های کوش آداسی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[url=http://www.touristgah.com/Tours/12/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A8%DB%8C]پاسخ


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان


  Theme © 2014 iAndrew  
Persian Translation by MyBBIran.com - Ver: 5.5
Powered by MyBB, © 2002-1396 MyBB Group.